Informacja o możliwości założenia tymczasowego profilu zaufanego

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Łukowie zachęca do wnioskowania o wsparcie za pośrednictwem systemu SOW. Jedynym wymogiem jest posiadanie profilu zaufanego lub podpisu elektronicznego.

Jeżeli nie posiada się profilu zaufanego ani podpisu elektronicznego, rozwiązaniem jest posiadanie tymczasowego profilu zaufanego, który można uzyskać bez wychodzenia z domu.

Tymczasowy profil zaufany może być używany w systemie SOW do podpisywania wniosków przez trzy miesiące. Tymczasowy profil zaufany może zostać przedłużony automatycznie, jeśli nadal będą obowiązywać ograniczenia wprowadzone w związku z pandemią koronawirusa.

Aby założyć tymczasowy profil zaufany, potrzebny jest ważny dokument tożsamości – dowód osobisty lub paszport oraz urządzenie z dostępem do internetu, wyposażone w kamerę i mikrofon. Może to być tablet, telefon, komputer stacjonarny lub laptop. Na tym urządzeniu musi działać aplikacja do rozmowy wideo, tj. Microsoft Teams (dostępna za darmo – https://www.microsoft.com/pl-pl/microsoft-teams/download-app).

Wdrożone rozwiązania sprawiają, że składanie wniosków o dofinansowanie uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych oraz zakupu sprzętu rehabilitacyjnego, przedmiotów ortopedycznych i środków pomocniczych jest bardzo proste. Wnioski można składać od 1 stycznia br. bez wychodzenia z domu, 24 godziny na dobę za pomocą Systemu Obsługi Wsparcia – platformy internetowej PFRON. Z systemu korzystają już wszystkie powiaty w Polsce.

Wniosek o nadanie tymczasowego profilu zaufanego można złożyć na TYM portalu